Zbytečně vydřené vítězství

Tatran Rakovník B – SK Slaný B 2:1 (1:1)

Ve 4. kole I. B třídy přivítala rezerva Tatranu tu slánskou. Pro domácí už to bylo utkání, kdy potřebovali bodovat, což se nakonec povedlo.

Prvních dvacet minut bylo ve znamení tlaku domácího týmu. Do první šance se dostal Kingsley Omovie, ale brankář parádně střelu vyrazil. V 19. ale přišla hrubka Vilda. Hosté se dostali do rychlé akce, kterou zakončili – 0:1. Domácí byli deset minut otřeseni, ale poté se opět usadili na polovině soupeře. Největší problémem ale byla koncovka. Nakonec se povedla ve 37. rychlá křídelní akce, kdy Borsuc utekl po pravé straně. Předložil míč do druhé vlny P. Kučerovi, který placírkou poslal míč k tyči – 1:1.

Druhá část byla ve znamení tlaku domácí rezervy, ale postupně Kingsley Omovie, Vrána, P. Kučera či Borsuc své šance neproměnili. Klíčový moment přišel v 74., kdy pronikl Vrána před vápno, kde byl faulován. K trestnému kopu se postavil Vrábík a nádhernou střelou přes zeď poslal míč do sítě – 2:1. Chvilku na to mohlo být vyrovnáno, ale Procházka předvedl bravurní zákrok, když zlikvidoval střelu z bezprostřední blízkosti. V závěru měli domácí dva brejky, ale nebyli schopni je dotáhnout ke gólu.

Zdeněk Weis: „Po zlepšeném výkonu bylo naše vítězství naprosto zasloužené, jen zbytečně vydřené, protože jsme řadu šancí neproměnili. Už jsem tři body potřebovali jako sůl a věřím, že to kluky nakopne do dalších bojů.“

Tn. Rakovník B: Procházka – Přibyl, Vrábík, Weis, Jiřík – Borsuc, Čermák, Vild, Vrána – P. Kučera, Kingsley Omovie. Trenér: Zdeněk Weis. -tělo-