Třetí čisté konto Petra Kuta

FK Seko Louny – Tatran Rakovník 0:3 (0:2)

V 7. kole divize odjeli fotbalisté Tatranu k těžkému utkání do Loun, které měly devět bodů. Do branky se kvůli zdravotní indispozici Radka Zacha postavil veterán Petr Kut a byl opět klíčovou postavou a zároveň vychytal svoje třetí čisté konto v tomto ročníku.

První čtyři minuty byly ze strany hostů hodně ustrašených, ale pak přišla Dolákovo křížné vysunutí Rossmanna, který utekl. Poslal před branku ostrý centr a Kingsley Omovie po zadku doslova dotlačil míč za brankovou čáru – 0:1. Od tohoto okamžiku převzali otěže hosté, kteří byli fotbalovější. Domácí se snažili jen o nakopávané míče na bývalého hráče Tatranu Lesniaka, se kterým si ale oba stopeři poradili. Tatran mohl zvýšit po úniku P. Kučery, který ale přestřelil. Hosté se dočkali ve 40. a byl u toho opět výborně hrající Dolák, který nádhernou uličkou vysunul Petra Kučeru, jenž šel sám na brankáře a parádním rohlíčkem jej obstřelil – 0:2.

Začátek druhé části byl ze strany hostů nepovedených. Přišlo mnoho zbytečných ztrát míče, z čehož pramenil tlak domácích, ale obrana Tatranu pracovala bezchybně. Klíčový okamžik přišel v 78., kdy si Vild při odkopu nastřelil ve vápně ruku. Petr Kut ale bravurním zákrokem penaltu vyrazil a nakonec zneškodnil i dorážku. Násleodval roh, po kterém přišel rychlý brejk Tatranu. Rothe vysunul na pravé straně Doláka, který vnikl až do vápna. Přesnou přihrávkou naservíroval míč Kingsley Omoviemu, který se nemýlil – 0:3. V závěru mohl stejný hráč završit hattrick, ale hlavou minul. Gólem neskončil ani únik Hradeckého, který šel sám na brankáře, ale nepřehodil ho.

Pavel Koutenský: „Znám všechny hráče domácích a vím, jakou hrou se prezentují. Celý týden jsme se na to připravovali a podle předvedené hry a výsledku dobře připravovali. Vítězství 3:0 je zasloužené, byť klidně mohlo být vyšší. Na druhou stranu nás výrazně podržel Petr Kut, který chytil penaltu. Jedno vítězství ale jaro nedělá. Musíme makat dál a hlavně se vyvarovat velkému množství nevynucených chyb, které nás stojí spoustu sil.“

Tn. Rakovník: Kut – Vild (78. Výborný), Vecka, Stuchl, Vrána – Verner – Rossmann (72. Rothe), Hynek, Dolák (89. Gögh), P. Kučera – Kingsley Omovie (83. Hradecký). Trenér: Pavel Koutenský. -tělo-