Další zbytečná prohra

Tatran Rakovník – Sokol Hostouň 0:2 (0:1)

V 6. kole divize přivítali hráči Tatranu třetí celek soutěže – Sokol Hostouň. Do domácí sestavy se vrátili P. Kučera, Kingsley Omovie a Zach.

První poločas přinesl převahu hostujícího týmu, který v týdnu posílil exligový Petr Trapp. Hostouň sice měla více ze hry, ale její akce končily před pokutovým územím nebo střelbou ze střední vzdálenosti, která byla nepřesná. Tatran neudržel míč a jediné ohrožení přinesla Hradeckého střela levačkou, která těsně minula levý horní roh. Rozhodující moment zápasu přišel ve 37., kdy domácí na půlce zbytečně ztratili míč. Následně nedokázali přerušit hru. Šilhán ve vápně narazil Krndžijovi, který obstřelil Zacha – 0:1.

Druhý poločas přinesl opačný obrázek. Domácí se osmělili, začali si více věřit a hlavně byli přesnější v kombinaci. Z toho pramenila jejich převaha, když od 60. minuty byli nebezpečnějším týmem. Do první šance se chvilku po příchodu na hřiště dostal Dolák, ale na dvakrát nedokázal překonat Kudrnu. Chvilku na to se dostal sám za obranu druhý střídající hráč Kingsley Omovie, který šel sám na Kudrnu, ale pouze jej nastřelil. Tlak domácích pokračoval. Střela Hynka těsně minula pravou tyč. Poslední slovo měli však hosté, kteří ve čtvrté minutě nastavení, po závaru před brankou, pečetili svoje vítězství – 0:2.

Pavel Koutenský: „Jsem zklamaný. Byli jsme nebezpečnější. Měli více šancí, ale skóre je 0:2. Dnešní výkon se nedá s minulým týdnem srovnat, ale co je to platné, když body nemáme. Hodně jsem naštvaný za první inkasovaný gól, protože tomu se dalo zabránit. Dnes rozhodlo proměňování šancí.“

Tn. Rakovník: Zach – Výborný (83. Červenka), Stuchl, Vecka, Vrána – P. Kučera, Verner, Hynek, Rothe (65. Dolák), Rossmann – Hradecký (70. Kingsley Omovie). Trenér: Pavel Koutenský. -tělo-